Veľkoobchod a výdajné miesto eshopu sú presťahované! Nájdete nás na adrese Družstevná 5433/1, Senica časť Čáčov (v areáli oproti záhradnému centru Beňa). Mapku nájdete tu. 

Vodka

Z čoho sa vyrába vodka?

Tvrdý alkohol, inak nazývaný “malá voda”, ktorý ovládol svet bez toho, aby mal nejakú chuť, vôňu či farbu. Vodka sa vyrába z obilia, zemiakov, jačmeňa alebo žita a obsahuje aspoň 40 % alkoholu. Kvalitná vodka musí byť destilovaná minimálne trikrát a musí byť dodržaný presný postup destilácie a filtrácie. Kvalita vodky sa zvyšuje počtom opakovaní výrobného procesu. Skvelým príkladom kvalitnej vodky je Legend of Kremlin, ktorá je destilovaná 5-krát. 

História vodky

Presný vznik vodky nie je známy. O tento triumf sa však bijú 2 národy: poľský a ruský. História vodky siaha až do 14. storočia. O 5 storočí neskôr sa vodka posunula na vyšší level vďaka chemikovi Mendelejevovi, ktorý vytvoril správny pomer alkoholu a vody. Medzi najpopulárnejšie ruské vodky patria Russian Standard a Stolichnaya, kým medzi poľskými vodkami je to napríklad Belvedere. Keď pôjdete navštíviť Rusko alebo Poľsko, tak určite nezabudnite na populárne múzeá vodky! 

Ako piť vodku? 

Určite chladenú, teda ak nechcete skúšať podivný experiment. Vodka sa nepije takým špeciálnym spôsobom ako napr. whisky alebo víno. V niektorých krajinách sa vodka často zajedá aromatickým pokrmom ako napr. uhorky, kaviár či cibuľa. Vodka sa teda pije jednoducho v 3 krokoch: vypi, obráť (pohár) a zajedz. 

Ochutená vodka

Jedna zaujímavosť o ochutenej vodke - ochutená vodka pôvodne vznikla preto, aby tým zakrývali nepríjemnú chuť nekvalitnej vodky. Teraz sa našťastie tento fenomén zmenil a ide skôr o upútanie pozornosti ľudí, ktorí vodku nemajú radi a taktiež sú ochutené vodky výborným doplnkom miešaných drinkov. Najznámejšie značky, ktoré sa zamerali aj na výrobu ochutených vodiek sú Absolut, Nicolaus a Finlandia. Populárnou ochutenou vodkou je v poslednom období napríklad Nicolaus Peach.

Vodka z rôznych kútov sveta 

Možno je pravdou, že sa vodka rozšírila do povedomia z Ruska, no časom sa dostala do takmer každého kúta sveta. Slovensko nezaostalo za inými krajinami a dlhé roky sa už u nás vyrábajú napríklad vodka Czechoslovakia a Triumph vodka. Grey Goose, pôvodom z Francúzska, svojou vôňou skôr pripomína pečivo a neavno dokonca vyhrala ocenenie najchutnejšia vodka.U nás nájdete vodky aj pôvodom zo Švédska, Fínska i Nemecka. Veríme, že si vyberiete správne.