Veľkoobchod a výdajné miesto eshopu sú presťahované! Nájdete nás na adrese Družstevná 5433/1, Senica časť Čáčov (v areáli oproti záhradnému centru Beňa). Mapku nájdete tu. 

Vermut

Vermut - základ mnohých koktejlov!

Vermouth, ktorý kedysi slúžil ako aperitív 24 hodín denne, je dnes oporným stĺpom každého dobrého baru. Toto víno s botanickou príchuťou, ktoré sa často mieša do drinkov ako sú Martini, Negroni alebo Manhattan, ochucuje naše nápoje už od 19. storočia.

Aromatizované biele víno, ktoré sa pôvodne vyrábalo v Taliansku, sa najskôr pilo v medicíne, ale vďaka univerzálnosti a vzrušujúcim chutiam sa rýchlo stalo obľúbeným po celom svete.

Vermut je druh fortifikovaného vína, ktoré je ochutené, aromatizované a obohatené trochou neutrálneho alkoholu, napríklad čírej hroznovej pálenky. Je tiež ochutený rôznymi bylinkami, rastlinnými látkami a koreninami, ktoré dodávajú jedinečnú a veľmi špecifickú chuť. Najbežnejší je suchý (biely) vermut a sladký (červený) vermut. Ak si radi pochutnáte na pár pohárikoch martini, chcete ochutnať fantastické koktejly alebo si radi doprajete aperitív pred večerou, potom je vermut tá pravá voľba pre vás.

Vermut sa používa ako prídavok do koktejlov, ale môžete si ho príležitostne dopriať aj samostatne.