Veľkoobchod a výdajné miesto eshopu sú presťahované! Nájdete nás na adrese Družstevná 5433/1, Senica časť Čáčov (v areáli oproti záhradnému centru Beňa). Mapku nájdete tu. 

Šampanské a sekty

Doprajte si dúšok kvalitného šampanského

Šampanské sa po celom svete tradične spája s luxusom, výnimočnými okamihmi a oslavami. Pochádza z francúzskeho regiónu Champagne, po ktorom si nesie svoj názov. Toto severozápadné francúzske územie má pôdu bohatú na kriedy a vápence, ktorá dodáva hroznu vyššiu kyslosť. To zároveň dodáva šampanskému krásne šumenie. Šampanské obsahuje hlavne tri odrody hrozna, a to: chardonnay, pinot noir a pinot meunier.

Aký je rozdiel medzi šampanským a šumivým vínom?

Napriek tomu, že sú si veľmi podobné, ide o dve rozdielne veci. Aj keď sú všetky šampanské šumivými vínami, nie všetky šumivé vína sú šampanské. Táto skutočnosť je prísne regulovaná. Na šumivé víno sa naopak nevzťahujú veľmi prísne predpisy. Môže obsahovať niekoľko odrôd hrozna so širokými príchuťami a štýlmi. Šumivé vína sú v porovnaní so šampanským lacnejšie a môžu pochádzať odkiaľkoľvek vo svete výroby vína. Zvážte možnosti ako Prosecco, ktoré pochádza z Talianska.

Aké druhy šampanského poznáme?

Predtým, ako si vyberiete fľašu šampanského, je dôležité poznať rôzne štýly a úrovne sladkosti, aby ste získali to, čo hľadáte. Odroda Doux alebo demi-sec je sladké šampanské, ktoré sa dobre kombinuje s ovocím a syrom. Tento druh sa zvykne podávať na konci obeda s jemne sladkým koncom. Ak hľadáte suchú odrodu, rozhodnite sa pre štýly brut alebo extra brut.

Doprajte si pohár luxusného šampanského Moët & Chandon, alebo lacnejšie alternatívy šumivého vína ako napríklad Sekt Wajda Lambrusco.