Všetky naše kamenné prevádzky sú otvorené. 

Rum je nášmu srdcu v Gaza.sk najbližší, tento destilát z cukrovej trstiny je hitom súčastnosti a svetový výrobci sa predháňajú vo variácii chutí a vôní, ktoré ponúknú. 

Tieto chute a vôňe sa Vám snažíme sprostredkovať v našej ponuke, kde nájdete širokú paletu rôznych druhov a značiek rumu.

Rum - nápoj Karibiku

Nápoj, ktorý vás okamžite prenesie do tropických krajín. Či už dávate prednosť bielemu, tmavému alebo aromatizovanému rumu, existuje mnoho dôvodov, prečo vás rum zavedie do ďalekých krajín. Rum sa dá vyrábať kdekoľvek na svete, ale jeho korene patria Karibiku. Každý ostrov produkujúci rum si vyvinul svoj vlastný individuálny štýl, každá krajina svoj osobitý vkus a každá pálenica ponúka nekonečné variácie miestnych štýlov. Samotný destilát sa vyrába kvasením a následnou destiláciou melasy z cukrovej trstiny a šťavy z cukrovej trstiny.

Druhy rumu

Na rozdiel od iných destilátov, ako je bourbon alebo whisky, rum nepodlieha predpisom. To znamená, že destilátori môžu vytvárať nekonečné odrody pomocou rôznych destilačných techník. Hlavnými odrodami sú biely rum, tmavý rum a korenený rum. Biely rum veľmi krátko starne a potom prechádza filtráciou. Je to jasné a jeho suchá chuť z neho robí dobrú voľbu pre mnoho koktejlov. Tmavý rum starne dlhý čas a vďaka komplexnému profilu chuti ho môžete popíjať aj samostatne. Korenené odrody vznikajú pridaním rôznych korení, ktoré zvýrazňujú tóny pochádzajúce zo sudového starnutia. Aromatické rumy majú rôzne pridané príchute ako kokos, mango či limetka.

Rum a miešané drinky

Rum je jedným z najvďačnejších alkoholov, ktoré sa pridávajú do rôznych miešaných drinkov.

Je známym faktom, že tmavý rum sa dobre mieša s tmavými nápojmi, ako sú kola či zázvorové pivo, takže si z neho môžete vychutnať sladké Cuba Libre či lahodné Dark and Stormy

Obľúbeným miešaným drinkom z bieleho rumu je však koktejl Mojito, ktorý má zástupy fanúšikov na celom svete. Mojito recept je skutočne jednoduchý, stačí Vám zmiešať biely rum so šťavou z limetiek, mätou, trstinovým cukrom a sódou, a váš osviežujúci letný drink je hotový.

Z rumu však namiešate aj ďalšie menej známe koktejly, ako napríklad Daiquiri, Long Island, Pinacoladu či Mai Tai.

Zostavili sme široký sortiment značiek vrátane Kraken, Don Papa, Diplomatico, Plantation, Zacapa a ďalších. Či už hľadáte rum na výrobu chutných miešaných drinkov alebo hľadáte ideálny darček pre blízkeho, u nás nájdete niečo pre každý vkus.