Veľkoobchod a výdajné miesto eshopu sú presťahované! Nájdete nás na adrese Družstevná 5433/1, Senica časť Čáčov (v areáli oproti záhradnému centru Beňa). Mapku nájdete tu. 

Prosecco a šampanské

Aký je rozdiel medzi šampanským a šumivým vínom?

Šampanské a šumivé vína patria medzi najobľúbenejšie vína na svete a sú ideálnou voľbou pri oslavách medzníkov, spríjemňujú šťastné a pohodové chvíle života či víkendový brunch. 

Líšia sa najmä štýlom a kvalitou v závislosti od toho, kde sú vyrobené. Najväčším faktorom je, či je víno v skutočnosti šampanské. Všetky šampanské sú totiž šumivým vínom, ale iba šumivé víno vyrobené vo francúzskej oblasti Champagne je skutočné šampanské.

Pri zvyšku šumivého vína závisí rozhodujúci faktor aj od toho, kde je vyrobený. Keď sa víno vyrába v USA a Austrálii, nazýva sa „šumivé víno“, v Španielsku je to Cava, v Taliansku je to Prosecco, a vo Francúzsku, mimo regiónu Champagne, je to Crémant .

Puk korku už tradične signalizuje začiatok oslavy. Popustite korok a oslavujte, pretože náš web ponúka jeden z najlepších výberov šampanského a sektu online.