Všetky naše kamenné prevádzky sú otvorené. 

Žiadna špeciálna príležitosť by nebola úplná bez bubliniek, ktoré vo vysokom štíhlom pohári lahodne šumia a ešte lepšie chutia. Pokiaľ ide o prosecco a šampanské, u nás máte na výber šampanské a šumivé vína z rôznych krajín a odrôd za skutočne výhodné ceny.

Aký je rozdiel medzi šampanským a šumivým vínom?

Šampanské a šumivé vína patria medzi najobľúbenejšie vína na svete a sú ideálnou voľbou pri oslavách medzníkov, spríjemňujú šťastné a pohodové chvíle života či víkendový brunch. 

Líšia sa najmä štýlom a kvalitou v závislosti od toho, kde sú vyrobené. Najväčším faktorom je, či je víno v skutočnosti šampanské. Všetky šampanské sú totiž šumivým vínom, ale iba šumivé víno vyrobené vo francúzskej oblasti Champagne je skutočné šampanské.

Pri zvyšku šumivého vína závisí rozhodujúci faktor aj od toho, kde je vyrobený. Keď sa víno vyrába v USA a Austrálii, nazýva sa „šumivé víno“, v Španielsku je to Cava, v Taliansku je to Prosecco, a vo Francúzsku, mimo regiónu Champagne, je to Crémant .

Puk korku už tradične signalizuje začiatok oslavy. Popustite korok a oslavujte, pretože náš web ponúka jeden z najlepších výberov šampanského a sektu online.