Veľkoobchod a výdajné miesto eshopu sú presťahované! Nájdete nás na adrese Družstevná 5433/1, Senica časť Čáčov (v areáli oproti záhradnému centru Beňa). Mapku nájdete tu. 

Likéry

Likér - to pravé pre každého!

Čo je likér?

Likér je sladký alkoholický nápoj vyrobený z korenín, byliniek, orechov, kvetov a destilátov.  Nebyť likérov, neboli by ani skvelé miešané nápoje ako bavorák, betón, Aperol Spritz a mnoho ďalších! 

Na celom svete sa vyrába množstvo rôznych druhov likérov. Niektoré sú vyrobené z ovocia, existujú tiež likéry získané z bobúľ alebo likéry, ktoré obsahujú korenie. Vanilka, kardamóm, škorica a aníz patria medzi najbežnejšie koreniny, ktoré dodávajú nápoju jedinečnú chuť.

Ako si vychutnať likér?

Prémiové ovocné a bylinkové likéry ako Fernet Stock, Becherovka, či Jägermeister bezpochyby patria k základnému menu každého dobrého baru a sú kľúčové pre výrobu jemných miešaných nápojov. Likéry ako Praded či Griotka si ale môžete pokojne vychutnať aj samostatne. Krémové likéry ako Amaretto či likéry Metelka sú zase ideálnou chuťovkou do rôznych sladkých dezertov. Samostatnou kategóiou je na Slovensku aj veľmi populárny Tatranský čaj, ktorý si môžete vychutnať samostatne, v rámci horúceho čaju alebo aj ako súčasť miešaného drinku.

Existuje toľko rôznych príchutí a druhov likérov, že sa oplatí vyskúšať ich ako samé, tak aj v chutných miešaných koktejloch. Pustite sa do objavovania a urobte si zásoby rôznych likérov pre každú príležitosť!