Veľkoobchod a výdajné miesto eshopu sú presťahované! Nájdete nás na adrese Družstevná 5433/1, Senica časť Čáčov (v areáli oproti záhradnému centru Beňa). Mapku nájdete tu. 

Káva

Káva - druhý najobľúbenejší nápoj na svete

Káva je jedným z najobľúbenejších nápojov na svete a denne si ju vychutnávajú milióny ľudí. Káva vďaka obsahu kofeínu dokáže nabudiť a dodať energiu, keď sa človek cíti unavený a vyčerpaný. Je mimoriadne obľúbeným nápojom v kanceláriách, pauzičku na kávičku rád využije nejeden zamestnanec na rozhovor so svojimi kolegami. 

Ďalšie výhody pitia kávy

Káva zároveň obsahuje horčík a draslík, ktoré pomáhajú ľudskému telu využívať inzulín, regulujú hladinu cukru v krvi a znižujú vašu chuť na sladké jedlá a občerstvenie. Kofeín stimuluje centrálny nervový systém a zvyšuje produkciu neurotransmiterov ako serotonín, dopamín a noradrenalín, ktoré zlepšujú vašu náladuMierny príjem kofeínu, čo predstavuje 1-6 šálok dennevám pomôže lepšie sa sústrediť sa a zlepší vašu duševnú bdelosť.

História kávy

Aj keď nie je jasné, odkiaľ káva pochádza, legenda hovorí, že stimulačné účinky bobúľ kávy náhodne objavil pastier kôz, ktorý si všimol, že jeho kozy boli obzvlášť energické po zjedení kávových bobúľ. Svoje zistenie tak povedal miestnemu opátovi, ktorý to sám vyskúšal, a potvrdil, že bobule na ňho účinkovali podobne. Táto informácia sa rýchlo rozniesla aj medzi ďalších mníchov a káva sa stávala čoraz populárnejším nápojom. 

Ako piť kávu?

Existujú rôzne spôsoby pitia kávy. Niekto uprednostňuje kvalitnú zrnkovú kávu, iní zase radšej siahnu po jemnejšej instantnej káve. Môžete si ju zriediť s našľahaným mliekom a urobiť si cappucino, alebo si môžete v teplých letných mesiacoch osladiť život ľadovou kávou. Ak však potrebujete shot energie, odporúčame vám dať si tzv. turka (turecká káva), alebo malé ristretto, ktoré vám dobije baterky a pomôže zvládnuť náročný deň.

Prezrite si sortiment našich káv, nájdete u nás rôzne druhy káv z viacerých krajín sveta, napríklad z Holandska, Talianska, ale aj naše slovenské kávy.