Veľkoobchod a výdajné miesto eshopu sú presťahované! Nájdete nás na adrese Družstevná 5433/1, Senica časť Čáčov (v areáli oproti záhradnému centru Beňa). Mapku nájdete tu. 

Gin

Výroba Ginu

Gin je alkoholický nápoj získavaný destiláciou obilnín spolu s najrôznejšími bylinami. Legenda hovorí, že je na svete viac druhov ginov ako kombinácií bylín, z ktorých sa gin pripravuje.

Gin vzniká fermentovaním a destilovaním pšenice alebo jačmeňa. Výrobcovia môžu vyrábať gin takmer s akýmkoľvek neutrálnym liehom, musia ho však naplniť plodmi borievky, ktoré likéru dodajú výraznú borovicovú arómu.

Okrem nej sa v gine môžu nachádzať aj rôzne iné rastliny, byliny a aromatické koreniny.  Medzi bežne prísady ginu patrí koriander, pomaranč, citrón, škorica, zázvor, muškátový oriešok či mleté ​​mandle. Okrem toho však existujú stovky rôznych rastlín, ktoré je možné kombinovať a vytvoriť tak pre každý gin úplne jedinečnú príchuť.  Aj vďaka tomu je gin obľúbeným nápojom mnohých.

História ginu

História ginu siaha už do 13. storočia na územie dnešného Holandska. Neskôr, okolo 17. storočia si nápoj získal veľkú popularitu aj v Spojenom kráľovstve. Dnes je známy nielen v Európe, ale i po celom svete.

Druhy ginu

Tanqureay London Dry Gin

Tanqueray London Dry Gin je vyrobený pomocou odborne vytvorenej receptúry, ktorá kombinuje štyri odlišné byliny borievky, koriandra, angeliky a sladkého drievka. Výsledkom je dokonale vyvážený destilát, ktorý má jedinečnú bylinkovú kvalitu a suchý povrch. Tanqueray bol uznaný nielen ako najpopulárnejší gin, ale tiež bol ocenený barmanskou voľbou ginu na udeľovaní cien Drinks International 2020.

Bombay Sapphire Gin

Bombay Sapphire Gin je vyrobený jedinečnou kombináciou 10 ručne vybraných exotických rastlín z celého sveta. Bombay Sapphire má mimoriadnu jemnosť a dokonale vyváženú chuť. Môžete si ho vychutnať samostatne, v long drinkoch alebo v perfektne vyvážených martini.

Beefeater Gin

Tento výnimočný gin obstál v skúške časom a stal sa najoceňovanejším a podľa niektorých aj najlepším ginom za posledné desaťročie. Najlepším spôsobom, ako si vychutnať chute Beefeater London Ginu, je popíjať ho priamo bez riedenia. Ak však dávate prednosť svojmu ginu rozmixovanému v kokteiloch, zmiešajte ho dokopy so suchým martinim alebo si doprajte klasický gin s tonikom.

Ochutený ružový Gin

Ochutený gin je záležitosť posledných rokov. Populárne prísady, ako sú jahody, maliny, rebarbora, šupky hrozna či okvetné lístky ruží môžu ružovému ginu dodať nielen farbu, ale aj vôňu a chuť.

Ružový destilát si získal popularitu vďaka svojej jemnej sladkosti a prírodným ovocným príchutiam. U nás si môžete vybrať z ružových ginov Gin Beefeater Pink alebo Gin Gibson Pink.

Gin Tonic

Gin Tonic je v súčasnosti jedným z najpopulárnejších koktejlov. Jedinečné spojenie chutí sa dotvára najčastejšie limetkou, citrónom, bobuľovým ovocím, ale niekedy aj uhorkou, rozmarínom, tymiánom či inými bylinkami. Gin Tonic sa podáva v úzkom pohári s ľadom a je dokonalým osviežením počas horúcich letných dní.