Všetky naše kamenné prevádzky sú otvorené. 

Destiláty sú klasikou, po ktorej rád siahne nejeden Slovák. Ochutnajte aj vy tradičné značky ako Jelínek, Imperátor, Žufánek či Vilmos.

Čo je destilát?

Destilát, tiež nazývaný destilovaný alkohol sa získava destiláciou z vína alebo iného kvaseného ovocia. Obsah alkoholu v destiláte je vyšší ako v pive alebo víne.

Z čoho sa vyrábajú destiláty?

Pri výrobe kvalitného destilátu je dôležité myslieť na výber a zber ovocia. Čerstvosť a zrelosť ovocia ovplyvňuje kvalitu pálenky. Nezrelé ovocie obsahuje veľa kyselín a málo aromatických látok a cukru. Nahnité ovocie zase obsahuje nebezpečné baktérie a plesne. Slabo sa kvasí a neobsahuje skoro žiaden cukor.

Najčastejšie sa destiláty vyrábajú zo sliviek, hrušiek a marhúľ. Ďalej sú to jablká, čerešne, maliny, ríbezle či trnky. Pravý ovocný destilát sa vyrába výlučne z čerstvého ovocia alkoholovou fermentáciou a následnou destiláciou.

Aké destiláty máme v ponuke na gaza.sk?

Naše zásoby zahŕňajú rôzne druhy hruškovice, slivovice, marhuľovice, borovičky a ďalších výborných slovenských destilátov. Nájdite si svoj obľúbený štýl alkoholu a objednávajte za skvelé ceny v našom e-shope.