Všetky naše kamenné prevádzky sú otvorené. 

Objavte všetky druhy červených vín od Cabernetu Sauvignon, cez pestrofarebný Merlot až po starú známu Frankovku modrú. Máme bohatý výber červeného vína z celého sveta, ale aj z nášho malého, no zato výnimočného Slovenska.

Pohárik červeného vína vždy poteší

Univerzálnosť červeného vína je jedným z dôvodov, prečo je tak obľúbené. Aj keď je ideálny k mäsu, bohatým talianskym jedlám a silným syrom, pohár červeného je perfektný aj samotný. Každá odroda hrozna s tónmi ovocia, korenia, čokolády a korenia ponúka niečo jedinečné.

Najlepšie si ho vychutnáte pri izbovej teplote. Červené víno stojí za to pred nalievaním trochu otvoriť, aby mohlo dýchať a nechať rozvinúť chute. Či už ide o relaxačný pohár po dlhom dni alebo fľašu na večeru s priateľmi, červené víno je tou správnou voľbou a vyhovuje každému vkusu. Preskúmajte sortiment nášho vína na gaza.sk a objavte svoje obľúbené odrody.

PROFILY CHUTI

Vinice po celom svete dodávajú vinárstvam stovky odrôd hrozna na červené víno. Napríklad Cabernet Sauvignon, ktorý pochádza z celého sveta, obsahuje tóny papriky, zelených olív, a ríbezlí. Merlot sa prikláňa k svetlejšej strane s melónom, jahodou, čerešňou a slivkou. Rulandské modré zase ponúka náznaky paradajkového listu, bledej čerešne, ťi černice.

AKO SPÁROVAŤ TOTO VÍNO S JEDLOM?

Červené víno svojou plnou a robustnou chuťou dopĺňa väčšinu jedál.Výborne sa hodí k steakom a hamburgerom, ale aj k divine, kačke a bravčovému mäsu. Medzi klasické párovanie patrí napríklad Cabernet Sauvignon spoločne so steakom. Merlot sa dobre hodí ku kačici, bravčovému mäsu a hubám. 

Vyskúšajte svoje vlastné obľúbené kombinácie a objednajte ešte dnes z nášho sortimentu červených vín.