Všetky naše kamenné prevádzky sú otvorené. 

Pokiaľ ide o biele víno, na výber je mnoho odrôd a všetky sa líšia kyslosťou, sýtosťou či regionóm, z ktorého pochádzajú. Bez ohľadu na to, čomu dávate prednosť, v našej ponuke bielych vín určite každý nájde to svoje obľubené.

Klasika v podobe bieleho vína

Biele víno môže byť v závislosti od štýlu ostré a suché alebo sladké a ovocné. Našťastie pre milovníkov tohto vína je k dispozícii obrovské množstvo rôznych druhov, na svoje si tak príde každý.

SLADKÉ BIELE ODRODY

Rízlingové víno je ovocné, sladké a ostré biele víno, ktoré pochádza z Nemecka, ale v súčasnosti sa pestuje po celom svete. Môže byť sladké aj suché, v závislosti od toho, kde je pestované. Ešte sladšou variantou ako rízling je Moscato, ktoré sa často používa ako dezertné víno.

POPULÁRNE SUCHÉ ODRODY

Ak preferujete suchšie vína, nič nepokazíte klasickým Pinot Grigiom. Pinot Grigio, pestovaný v severnom Taliansku, je obľúbenou možnosťou a má osviežujúcu, suchú chuť s náznakmi sladkosti a chuti. Na výber je aj vynikajúci a obľúbený Sauvignon Blanc, ktorý môže mať množstvo príchutí od ovocnej po pikantnú. Toto víno nádherne vynikne spolu so syrom a bylinkami.

S ČÍM HO MÔŽETE SPÁROVAŤ? 

Biele víno je možné kombinovať s mnohými rôznymi druhmi jedál. Biele víno je perfektným doplnkom kuracieho mäsa, rýb a mäkkých syrov a je skvelou voľbou k mnohým dezertom. Biele víno je najlepšie podávať vychladené, aby vynikli jeho rôzne chute. Neváhajte a zlaďte svoju fľašu Chardonnay s morskými plodmi alebo krémovým rizotom. Môžete tiež vyskúšať pinot grigio s predjedlom. Dokončite večeru pikantným indickým kari a zapite ho rízlingom.