Veľkoobchod a výdajné miesto eshopu sú presťahované! Nájdete nás na adrese Družstevná 5433/1, Senica časť Čáčov (v areáli oproti záhradnému centru Beňa). Mapku nájdete tu. 

Víno biele

Klasika v podobe bieleho vína

Biele víno môže byť v závislosti od štýlu ostré a suché alebo sladké a ovocné. Našťastie pre milovníkov tohto vína je k dispozícii obrovské množstvo rôznych druhov, na svoje si tak príde každý.

SLADKÉ BIELE ODRODY

Obľúbeným sladším vínom je chutná Pálava. Toto polosladké víno je známe svojim kvetinovým, ovocným buketom, kde dominujú vône sladkého drievka a liči. Chuť je plná a ovocná, typická pre odrodu a má úhľadný kyslý záver.

POPULÁRNE SUCHÉ ODRODY

Ak preferujete suchšie vína, nič nepokazíte klasickým rízlingom rínskym. Ide o ovocné a ostré biele víno, ktoré pochádza z Nemecka, ale v súčasnosti sa pestuje po celom svete. Na výber je aj vynikajúci a obľúbený Sauvignon Blanc, ktorý môže mať množstvo príchutí od ovocnej po pikantnú. Toto víno nádherne vynikne spolu so syrom a bylinkami.

S ČÍM HO MÔŽETE SPÁROVAŤ? 

Biele víno je možné kombinovať s mnohými rôznymi druhmi jedál. Biele víno je perfektným doplnkom kuracieho mäsa, rýb a mäkkých syrov a je skvelou voľbou k mnohým dezertom. Biele víno je najlepšie podávať vychladené, aby vynikli jeho rôzne chute. Neváhajte a zlaďte svoju fľašu Chardonnay s morskými plodmi alebo krémovým rizotom. Môžete tiež vyskúšať pinot grigio s predjedlom. Dokončite večeru pikantným indickým kari a zapite ho rízlingom.